search
top

Rekord sprzedaży karnetów na mecze Widzewa na sezon 2017

Już ponad 15 tysięcy karnetów na wiosenne spotkania odbywające się na nowym stadionie nabyli kibice klubu piłkarskiego Widzew Łódź. To całkowicie nowy rekord sprzedażowy, którego nikt nie spodziewał się po trzecioligowym klubie.

Pierwsze karnety na spotkania Widzewa Łódź do sprzedaży trafiły już w listopadzie zeszłego roku. Do końca grudnia abonamentów na rundę wiosenną sprzedało się już przeszło 6 tysięcy. Jednak prawdziwy boom nastąpił w lutym oraz w marcu – zainteresowanie karnetami zadziwiło samych działaczy łódzkiego klubu. W ciągu tych dwóch miesięcy liczba podskoczyła do 15 tysięcy. Chętnych było więcej, ale klub zadecydował, że po osiągnięciu pułapu wynoszącej 15,1 tysiąca abonamentów wstrzyma sprzedaż. Ma to związek ze zobowiązaniami biletowymi i sponsorskimi.

Rekord Lecha Poznań pobity!

Taki wynik to absolutny rekord, który poprzednio został ustanowiony przez kibiców Lecha Poznań w 2011 roku. Co ciekawe, jest to także ewenement na skalę europejską, a być może i światową. Rzadko słyszy się o tym, żeby kibice klubu, który znajduje się obecnie na czwartym poziomie rozgrywek, zdecydowali się na wykupienie tak pokaźnej liczby wejściowe, które upoważniają do obejrzenia wszystkich meczów w danej rundzie.

Co ciekawe, dla kibiców, którzy zakupili karnet, ale nie mogą być wtedy na stadionie, klub przygotował specjalne transmisje wideo, z których można korzystać całkowicie bezpłatnie. Ponadto na podstawie abonamentu będzie można wygenerować kod dostępu upoważniający wskazaną przez właściciela karnetu osobę do wejścia na stadion.

Podziw także za granicą

Taki wynik sprzedaży karnetów jest tym bardziej imponujący, że Widzew jest zespołem grającym obecnie w III lidze. Swoje lata świetności przez długi czas miał za sobą, ale być może ten rekord będzie dla łódzkiego klubu światełkiem w tunelu. Jednakże w tym sezonie awans może być trudny, ponieważ liderem w tabeli jest ŁKS posiadający aż 12 punktów przewagi.

Rekord ustanowiony przez Widzew Łódź spotkał się również z podziwem wśród zagranicznych klubów i działaczy sportowych. Warto wspomnieć, że pod względem liczby sprzedanych karnetów na niższych pozycjach znalazł się między innymi słynny klub AC Milan, który w tym roku sprzedał swoim kibicom tylko 10 tysięcy stałych karnetów na swoje spotkania.

Nowy stadion Widzewa, na którym mają odbywać się spotkania, jest w stanie zmieścić 18 tysięcy widzów, dlatego po sprzedaży 15 tysięcy miejscowej dla kibiców gości oraz innych osób pozostało tylko 3 tysiące wolnych miejsc na trybunach.

top